Als je de titel een beetje snapt zul je wel raar opkijken. Huh, gaat ze nou over haar schrijven? Ja, Amelie gaat inderdaad een artikel tikken over haar(verzorging). Niet dat ik gezegend ben met zo’n weelderige haardos en ik doe er geen speciale dingen mee, maar sinds dit jaar ben ik er wel wat meer mee bezig. Ik ben conditioner gaan gebruiken (voor het eerst in mijn leven) en ben overgestapt op SLES-vrije shampoos. Waarom, hoe en wat ik je er over te vertellen heb lees je vandaag!
Ik heb altijd heel erg dun haar gehad en ik heb ook altijd maar een zielig bosje gehad. Het was tot een paar jaar terug altijd heel kort, tot in m’n nek, maar ik heb het langzaam laten groeien. Inmiddels ben ik al een jaar niet meer naar de kapper geweest (het is nu wel hoog tijd!). Mijn haar is ontzettend hard gegroeid en best lang nu. Nu het zoveel langer is merk ik dat de punten vooral een stuk droger zijn en neigen naar splijten en er meer knopen in mijn haar komen. Ik heb altijd snel vettig haar gehad dus was een beetje huiverig om conditioner te gebruiken (het was ook nooit echt nodig), maar ik gebruik het nu al best weer een tijdje. Om mijn haar minder vet te maken ben ik overgestapt op shampoos zonder troep, met name zonder SLES/SLS.
SLES/SLS
SLES is een boosdoener voor vet haar. SLES is een ingredient wat ervoor zorgt dat een shampoo gaat schuimen, maar stript ook de hoofdhuid. Als gevolg wordt je haar weer heel schoon en is je hoofdhuid minder vet. Maar deze reactie is zo agressief dat je huid als het ware gaat tegenwerken en juist extra talg gaat produceren om je huid weer soepel te krijgen. Door die overdaad aan talg wordt je huid juist weer heel erg vettig en zo blijf je bezig. Ik had al best wel veel shampoos geprobeerd voor vet haar (van Dove bijvoorbeeld), maar dat deed niks af. Ik ben ook gaan minderen met haren wassen, maar ik hield het nooit langer vol dan twee dagen omdat het dan weer zo viezig werd. Het laatste redmiddel was een shampoo zonder SLES. En dat werkte! Mijn haar blijft nu veel langer schoon! Mijn haar wordt evengoed schoon en zacht en voelt net zo fijn, ik houd het alleen veel langer schoon en het valt wat luchtiger!
Andere Troep-ingredienten
Sommige mensen redden het niet door alleen SLES te vermijden. Er zijn meer beruchte ingredienten die bekend staan om hun agressieve werking. Als je een gevoelige huid hebt kan het helpen om ook alcohol, parfum, overige sulfaten te mijden. Zo voorkom je een geirriteerde hoofdhuid en dat ga je zeker terugzien in je haar!
Shampoos
Het lastige aan onzin-vrije shampoos is dat ze niet zo makkelijk te vinden zijn. Daarom een lijstje met een paar shampoos die je gewoon in de winkel kan vinden (ik heb ze overigens niet allemaal getest!):
– Timotei Organic Delight: Deze shampoo (en conditioner) kocht ik bij de Action, voor ongeveer 2-3 euro (geen geld!). Bij mijn Action kan ik ze niet meer vinden, maar misschien bij jou in de buurt wel! Dit zijn echt fijne producten en ze ruiken lekker. Het grote verschil met een normale shampoo is dat ze niet zo veel schuimt, maar dat werkt eigenlijk best normaal. Je haar voelt ook niet gelijk heel zacht omdat er geen siliconen inzitten. Je merkt het resultaat echt pas als je haar droog is. Mijn haar wordt mooi schoon en glanzend van deze lijn en ook nog eens zacht en gevoed. Ik hoop ze snel weer ergens te vinden!
– L’Oréal Everpure: Deze shampoo is best prijzig, zo rond de 9 euro (dat vind ik best veel) en is sulfaatvrij. Veel beautybloggers over de hele wereld vinden hem goed en hij is gewoon te vinden bij Etos.
– The Body Shop Rainforest Shampoo: Deze kost 7€ en is onder anders sulfaatvrij, parabenenvrij en vrij van kleurstoffen. De meningen zijn er op internet over verdeeld (wat me juist nieuwsgierig maakt!) en je hebt verschillende varianten: Volumising, Moisturising, Balance, Shine en Radiance.
– Yves Rocher Low Shampoo: Deze kost €6,95 en is wat anders dan de andere shampoos. Dit is een No Poo shampoo (overgewaaid uit Amerika, waar het hip is om zonder shampoo te wassen) maar geeft wel het goede effect van shampoo en conditioner in één. Ik ben echt onwijs nieuwsgierig naar deze shampoo, vooral omdat hij het meest betaalbaar is en ik er fantastische dingen over lees. Deze wil ik zeker gaan proberen!
Heb jij al eens een sulfaatvrije shampoo gebruikt? Wat vond je ervan?
Je kan ook compleet no poo gaan! Dat probeer ik nu. Ik gebruik alleen nog water. Het is nog even testen of het werkt alleen. Mocht je het interessant vinden dan kan je deze “reis” volgen op mijn blog! 🙂
LikeLike
Ja, dat klinkt interessant! Ik het volgen, als het werkt ga ik het proberen!
LikeGeliked door 1 persoon
Zelfs als het niet werkt, is er een kans dat het wel werkt voor jouw haartype! Ik heb gewoon een beetje een sneu bosje heb ik af en toe het idee 😉 Leuk dat je me volgt in ieder geval!
LikeLike
Ik heb de laatste weken wat last gehad van jeuk op mijn hoofd en schilfers bij mijn haargrens.
Tot de conclusie gekomen dat het wel eens aan mijn shampoo zou kunnen liggen.
Ik gebruik eentje van Guhl (gevoelige hoofdhuid) en het is al een stuk opgeknapt!
Ik zag afgelopen week die conditioner van Timotei bij Action, maar de shampoo helaas niet.
Een shampoo zonder sulfaten wil ik zeker nog eens testen, maar ze zijn vrij prijzig inderdaad.
LikeLike
Heel interessant, ik ben er zelf ook mee bezig! Vandaag staat er toevallig wat online over ingrediënten, ik heb zelf ook de low shampoo maar wil ook die van the body shop proberen!
LikeLike
Wat een toeval! Ik ga er zeker naar kijken!
LikeLike