Inspiratie: Make-up Organisation

Ik ben echt heel gelukkig met mijn make-up collectie. Ik heb veel mooie budgetproducten en de high end sectie groeit ook steeds verder uit. Ik heb veel moois, maar het ziet er niet mooi uit. Als ik naar de stash filmpjes van bekende YouTubers kijk wordt ik altijd jaloers. Niet om de hoeveelheid (oké, wel een beetje), maar vooral om hoe ze het hebben ingedeeld. Nu komt er eindelijk wat verandering in zicht, aangezien ik hopelijk volgend jaar naar de prachtige (studenten)stad Amsterdam verhuis en ik dus de kans heb wat aan mijn interieur te doen, en dus mijn make-up een mooi plekje te geven. Ik ging op zoek naar mooie en functionele ideeën om je make-up collectie op te bergen en in te delen, en vandaag wil ik ze met je delen!

SAM_6073

Dit is hoe een gedeelte van de collectie er nu bijstaat. De ontzettend slordige bovenkant van mijn kast, waar gewoon echt geen orde in te krijgen is. Ik kan overal makkelijk bij, maar het ziet er niet uit en is één grote bende.Achteraan staat de gezichtsverzorging die ik nu gebruik, rechtsachter mijn everyday-bakje (die zit tjokvol en kan wel een opruimbeurt gebruiken). Vooraan de potloden, wat concealers en foundations en de kwasten, verspreid over drie bekers, waarvan de achterste net niet op de foto staat. Dit wil ik sowieso anders!

SAM_6078SAM_6076

De lades met een deel van de makeup, verdeeld over bakjes per categorie. Het is een ongeorganiseerde zooi, en als ik het opruim is het binnen de korste keren weer een troep, want je bent natuurlijk altijd op zoek naar de producten helemaal onderop.

SAM_6074SAM_6079

 

Links zie je mijn everyday bakje. In die doos heb ik een klein doosje gezet waarin primers, foundation, poeder, producten voor mijn basis in heb liggen. In de doos eromheen liggen paletten, losse oogschaduws en alle andere zooi die er in belandt. Een everyday bakje is fijn, want je hebt altijd wat klaarstaan waarmee je aan de slag kunt en je favorieten heb je zo altijd bij de hand, maar het wordt wel altijd een zooi. Ik gooi er alles in wat ik heb gebruikt en ook alle nieuwe dingen die ik koop belanden in de bak. Hierdoor wordt de bak te vol en is het idee van makkelijk bij je ‘essentials’ kunnen een beetje weg. Rechts zie je een doos waar ik alle goedkope mono’s in heb liggen (ook al spot ik nu ook een Clarins mono die daar niet in thuis hoort), die ik weinig/niet gebruik. Ook liggen hier, verstopt onder de doosjes, de felle pigments die ik weinig aanraak. Eigenlijk is het zonde dat ik deze spullen niet gebruik en ze een aparte plek hebben, want zo krijgen ze nog minder aandacht. Ik heb een hoop losse dozen staan met producten, die ik het liefst allemaal op één plek wil hebben, zodat ik alles makkelijk kan vinden en gebruiken.

Dat was dus een deel van mijn manier van opbergen. Daar wil ik dus vanaf. Wat wil ik? Ik wil dit:

ce7979cc92baf838d22123abbc8475d5

 

Deze ‘vanity’, oftewel kaptafel vind ik zo mooi! Een grote spiegel, handige lades voor spulltjes. en werkplek. Bakjes voor het georganiseerd opruimen van je lievelings- make-up en extra licht.  De glazen (of acryl) bakjes links aan de muur vind ik heel mooi staan en zijn ook weer handig om meer spullen kwijt te kunnen. Dit is natuurlijk een mooie droom, want dit is niet te realiseren in een studentenkamer denk ik.

e2c6e019d1881d979842cc0caa3e9522Deze kast is echt van iemand met een schoonmaaktik. Ik houd zo’n kast onmogelijk netjes! Nu staat er ook niet zoveel in, maar het is wel een mooie manier om je makeup op te bergen (en ook andere spullen) en ze niet te verstoppen in lades. De acryl-houders zijn handig, maar er past niet zoveel in. Persoonlijk denk ik ook dat zo’n soort kast voor mij te hoog is (met mijn 1,65 kan ik niet overal bij). Maar het staat opgeruimd, mooi en is handig voor meer dan alleen make-up. De kleuren van de producten zijn ook mooi op elkaar afgestemd!

a82cb0b93ac96534c1173828a21467e7Muji-boxen, wie kent ze niet? Tegenwoordig zijn er een heleboel namaak varianten te krijgen, maar vaak net niet zo praktisch ingedeeld als de originele (redelijk geprijste) Muji boxen. Het acryl is stevig en doorzichtig, waardoor je mooi kunt zien wat waar ligt. Om je hele collectie in dit soort bakjes op te bergen lijkt me niet realistisch, dat past echt nooit óf je moet er heel veel kopen, maar voor je everyday producten is het wel handig. En doordat er een deksel opzit kan je er niet meer zooi ingooien dan dat de bedoeling is. Winkels van Muji vind je in Engeland (veel in Londen!), Frankrijk, Dutisland, Spanje, Italië en meer Europese landen, helaas niet in Nederland. De webshop Muji.eu verzend wel naar Nederland. Bij Kruidvat, Blokker, Action en Xenos vind je nog wel eens namaak bakjes, niet met lades, maar waar je rechtop wat spulletjes in kwijt kunt, naar mijn smaak te klein, maar misschien wel iets voor jou.

c3f5c1c58c649dbc893c9154abae4fc8De foto is wat vaag, maar het idee is tof. Met bestekverdelers in de lades van kaptafel kun je makkelijk makeup per categorie verdelen. Palettes gaan misschien niet passen, maar potloden en glossjes kun je op deze manier makkelijk kwijt. Ook kun je blushes in een rijtje achter elkaar zetten. Ik vind het ook altijd mooi als je je mooie parfumflacons op je kaptafel neerzet. Het is niet altijd georganiseerd, maar het staat chic.

 

674051923cab33f2d7980185684b9ecdDit moet ik hebben! Het meubel lijkt een soort bureau-organizer, voor blokjes en pennen, maar zoiets kan natuurlijk prima voor je dagelijkse makeup! De zwarte kleur staat mooi en wordt niet vies, ook een pluspunt! De hoge bakjes voor potloden en kwasten, en in de andere bakjes kun je een beetje passen wat goed staat en ligt en misschien zelfs per categorie. De opberger op de foto heeft echt precies de juiste afmetingen. Iets soorgelijks vond ik hier, van Ikea. Een beetje creativiteit is vereist bij het vinden van de juiste accessoires!

3187d7400ab3d2d7da8984629699d01ead09f61053d0d2b032d117bb8f0686233bd8e316232daeb0973b28de0e6fef9c

 

Etagères zijn echt heel mooi om mooie flacons op uit te stallen, of mooie nagellakken en lipglossen. Ook voor je dagelijkse makeup is het prima, maar wel rommel-gevoelig. Als je mooie producten hebt die je graag in de kijker legt, is een mooie etagère echt een goede optie, en ook een goedkope. De draaiende makeup-caroussel vind ik echt tof! Ik weet niet of het altijd handig werkt, maar er past wel veel in en het kan geen rotzooi worden. Als iemand weet waar je zoiets kan kopen, laat het me weten! De bakjes aan de waslijn vind ik super schattig en leuk staan! Het is denk ik wel wat wiebelig, maar handig voor kwasten en potloden, en kleine spulletjes. Heel grappig!

Ik hoop dat jullie, net als ik, wat inspiratie hebben opgedaan voor het organiseren en opbergen van je stash. De foto’s komen allemaal van Pinterest, en ik heb ze gepind op dit bord.

Als jullie leuke tips of ideeën hebben, zet ze bij de comments, het is altijd welkom!

 

 

 

 

12 gedachtes over “Inspiratie: Make-up Organisation

  1. Rosie zegt:

    Wauw dat ziet er idd allemaal wel héél erg mooi uit zeg! Ik heb zelf niet zoveel make-up dus weinig problemen met het opbergen haha maar ik kan me voorstellen dat als je mooie producten hebt waar je trots op bent je ze niet op een ‘grote hoop ‘ wil hebben!

    Liefs Rosie

    Like

  2. Mariëlle zegt:

    Leuke ideeën, ik heb helaas weinig ruimte dus zo’n vanity daar droom ik van! Het helpt misschien ook als je allemaal dezelfde bakjes neemt, dat is meteen ordelijk 🙂 Ik heb zelf alleen maar kwasten en wattestaafjes in het zicht staan, echt alle make-up ligt in mijn lades

    Like

      • Grumzz zegt:

        Graag gedaan! Als ik ooit ga verhuizen komt er echt wel zo’n rails met bakjes ergens in mn kamer ^^ Tot nu toe staan er gewoon 5 pennenbakjes (meeste zelfgemaakt van potten en pringlesbussen..) op mn bureau, en zit vrijwel al mn make up (heb niet zoveel) in een bakje van de xenos aan de muur met zuignappen. Superhandig bakje dat, maar volgens mij verkopen ze die niet meer..

        Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s